číslo 1,  ročník 20, január 2019  Slovo medzi nami na facebooku
hlavná stránka     späť         
vrch1 clanok

 

Boh uzdravil moje telo i srdce
Miloš


 

Volám sa Miloš a pochádzam z Liptova. Pred siedmimi rokmi som zažil Boží dotyk, ktorý mi zmenil život. Boh uzdravil moje telo, no zmenil aj moje srdce.
Všetko sa to stalo na prelome rokov 2011 a 2012. Niekedy v lete roku 2011 som si všimol, že mi na bruchu akosi neprirodzene rastie znamienko. Rástlo čoraz viac, no nenapadlo mi, že by mohlo ísť o nádor. Teda aspoň spočiatku nie. Postupom času som si začal hovoriť, že by som s tým mal zájsť k lekárovi, no poznáte chlapov – stále som to odkladal. Koncom októbra 2011 som šiel do lesa „hotovať“ drevo na zimu. Výrastok na koži bol už taký veľký, že som si povedal, že po dokončení tejto práce už pôjdem k lekárovi. No počas práce s drevom som si nechtiac o toto znamienko zavadil a ono začalo krvácať. To ma donútilo konečne zájsť k lekárke. Tá ma poslala na viaceré vyšetrenia. Verdikt lekárov znel: Malígny melanóm. Jeden z najzákernejších a najzhubnejších kožných nádorov, ktorý veľmi rýchlo spôsobuje rast metastáz. Objednali ma na predoperačné vyšetrenia a operáciu. Na prvé predoperačné vyšetrenie som šiel 16. decembra. Lekárka ma vyprevadila domov so slovami: „Pripravte sa na všetko.“ Operáciu mi stanovili na 9. januára 2012.
Počas Vianoc manželka povedala o tomto mojom stave jednej priateľke, ktorá vedie modlitbové spoločenstvo. Ona mi poradila, aby som si „urobil svätú spoveď a pomazanie chorých“. Taktiež nás pozvali na modlitbu; že sa vraj pomodlia za moje uzdravenie. Tam som veľmi nechcel ísť. Veď aj do kostola som chodieval len v nedeľu a na sviatky. Moja manželka chodievala na svätú omšu aj cez týždeň a občas chodievala aj na iné podujatia a modlitby. Ja som sa jej z toho vždy vysmieval. Prezýval som ju „svätý batoh“. V ten deň ma však akosi donútila ísť. Položili teda na mňa ruky a modlili sa. Počas modlitby som cítil akési teplo, ale po modlitbe som to nepovedal. Ani som vlastne nevedel, čo to je. Aj pani, ktorá sa za mňa modlila, cítila veľké teplo. Počas modlitby vnímala slovo, že som uzdravený, a aj mi to povedala. Hoci som počas modlitby cítil čosi zvláštne, ani neviem, či som vtedy veril, že som uzdravený. V duchu som si povedal: „Bože, ak ma uzdravíš, budem o tom svedčiť.“
Po pár dňoch výrastok celkom zmizol – až tak, že lekárka, ktorá mi mala urobiť v januári ďalšie predoperačné vyšetrenia, napísala: „Vzhľadom na to, že identifikácia nie je palpačne možná, doporučujem (toto slovo podčiarkla) PET vyšetrenie.“ V tomto mesiaci som bol u viacerých lekárov a nikto z nich nechápal, ako je to možné. Tak som teda 18. januára šiel do Nitry, kde ma mali vyšetrovať pomocou CT a spomínanej „pozitrónovej emisnej tomografie“. S pomocou PET a CT mi teda urobili „celotelové snímanie“. Pri všetkých šiestich častiach tela (hlava + krk, hrudník, brucho, panva, skelet, končatiny) „nález“ znel: „Nenachádzame žiadne ložiská s patologicky zvýšeným metabolizmom glukózy.“ Po nádore nebolo ani stopy. Teraz som to mal už potvrdené odbornými lekármi. Bolo to tam, čierne na bielom: Boh ma uzdravil.
Tento mesiac od môjho uzdravenia uplynie už sedem rokov. Každý rok chodievam na kontroly, ale od tej chvíle až doteraz sa mi rakovina nevrátila. Tak, ako som sľúbil, teda svedčím o tom, že ma Boh uzdravil. No musím dodať, že uzdravil aj moje srdce. Viacerí ľudia z môjho okolia vidia, že teraz som to ja, kto manželku „ťahá modliť sa“. Niekedy jej aj poviem: „Poďme sa najskôr pomodliť, toto dorobíme aj potom.“ Sám sa modlím a viac pristupujem k sviatostiam. Boh mi naozaj zmenil život. A moja manželka hovorí: „Nežilo sa nám dovtedy zle, ale s tým, ako žijeme teraz, sa to nedá porovnať.“

  

 

 

 

John Eldredge

Rok obnovy

 

Adam Szustak OP

ešte5minút

 

Redemptoristi

Modlitbový denník 2020

 

Jim McManus, Stephanie Thornton

Vyrovnanosť a pokoj, spiritualita pribúdajúcich rokov

 

 

Slovo medzi nami 2000 - 2019
Ochrana osobných údajov
Archív
Emailový servis
O nás
Linky
Kontakt