číslo 6,  ročník 18, júl-august  2017 RSS Slova medzi nami Slovo medzi nami na facebooku
hlavná stránka     späť         
vrch1 clanok

 

Môj nemožný prípad
Boh ma viedol od zúfalstva k učeníctvu
Jess Rico Martinez


 

Tri roky moja kariéra upadala. Bol som úspešný predajca áut, ale obvinili ma z veľkej krádeže. Hoci potom ma obvinení zbavili, pre falošné obvinenia som prišiel o licenciu predajcu. Aby som uživil manželku a tri deti, prijal som slabo platenú prácu v mlyne. Spadol som z vysokého múra a poranil som si chrbticu. Ťažšie sa mi pracovalo a v januári 2006 som sa stal závislým od metamfetamínov. Hrozilo nám, že prídeme o dom.
Bolo to najťažšie obdobie môjho života. Málo som spal a bol som zničený. Zašiel som do pobočky Bank of America. Chcel som ju vykradnúť a zomrieť v rukách polície. Lúpež sa mi nepodarila a zatkli ma. Tým sa však spustila reťaz udalostí, ktoré ma priviedli späť do Katolíckej cirkvi.

Žiť z modlitby
Odsúdili ma na 50 rokov za ozbrojenú bankovú lúpež. V tom čase som mal takmer 50 rokov, takže sa zdalo, že sa k rodine nikdy nevrátim. Keď som sa pozeral na manželku Rafaelu cez malé presklené okno v návštevnej miestnosti okresnej väznice, nedokázal som hovoriť. Je úžasné, že bola plná viery.
„Vydala som za teba pred Bohom a čo si urobil, nič na tom nezmení,“ povedala. „Máme tri deti, tak sa vzchop, kým ťa Boh pošle k nám domov!“
Rafaela napriek všetkým negatívnym udalostiam v našom živote nikdy nestratila nádej vo mňa alebo v Boha. Vychovávali nás ako katolíkov, ale o pár desaťročí som vieru prestal praktizovať. Nikto z nás však nebol pripravený na to, čo sa stalo pár dní po odsúdení. Osobne ma navštívil môj obhajca, aby mi povedal, čo sa stalo. Naša dcéra Anna bola na ceste domov z narodeninovej oslavy, keď opitý vodič nabúral do auta, v ktorom bola. Utrpela vážne zranenia a bola v kóme. Nepredpokladalo sa, že prežije.
Telo mi stuhlo. Obhajca mi povedal, že pôjde k sudcovi a vyžiada povolenie, aby som mohol navštíviť dcéru a rozlúčiť sa s ňou. Keď som sa obrátil a šiel do cely, všetky zvuky okolo mňa stíchli. Predstavoval som si len svoju manželku, ktorá sa neustále modlí za Annu. Vedel som, že sa bude modliť. Nemyslel som si, že situácia sa môže zhoršiť, ale stalo sa to.

Dohoda s Bohom
Vošiel som do cely a pokľakol som. Chcel som sa modliť, ale nevedel som ako. Moja prosba pred Bohom bola jednoduchá. Prosil som ho, aby ma vymenil za Annu. „Vezmi si môj život, Pane, a nech dcéra žije.“
Tri dni plné úzkosti som nič nepočul. Mal som problém jesť a spať. Na štvrtý deň mi konečne dovolili zatelefonovať domov. Očakával som to najhoršie. Vytočil som naše číslo. Ruky sa mi triasli. Keď som počul Rafaelin hlas, jej veľká radosť ma zarazila. „Miláčik, naše dieťa je v poriadku,“ zvolala.

Celý článok bude prístupný od 1.8.2017

  

 

 

 

Bernhard Häring

Kristus Boh s nami

 

Dagmar Kráľová

Mária, naša ozajstná sestra

 

Ulf a Brigitta Ekmanovci

Veľký objav

 

Neal Lozano a Matthew Lozano

Otcovo srdce